10 грудня 2021, 19:07

Росія пророкує війну у Європі у разі вступу України до НАТО

Москва вимагає від НАТО офіційно відкликати обіцянку про вступ України до Альянсу.

Росія пророкує війну у Європі у разі вступу України до НАТО

Росія побачила ризик "масштабного конфлікту" у Європі у разі вступу України до НАТО та зажадала від Альянсу офіційно відкликати дані Києву у 2008 році обіцянки про перспективи членства.

Про це йдеться у заяві МЗС РФ, опублікованій на сайті відомства.

У Москві вважають, що НАТО, пообіцявши Україні та Грузії на Бухарестському саміті перспективу членства в Альянсі, нібито порушило зобов'язання членів ОБСЄ – "не зміцнювати свою безпеку за рахунок безпеки інших".

У МЗС РФ звинуватили НАТО у проведенні курсу "з втягування України в Альянс" і висловили побоювання через можливу появу на українській території ракет, здатних за лічені хвилини долітати до Центральної Росії. Російська сторона інтерпретувала поведінку НАТО як "безвідповідальну" та попередила про загрозу "серйозних військових ризиків", у тому числі не виключила можливості "масштабного конфлікту" у Європі.

У Москві поскаржилися на регулярні військові навчання у Чорному морі за участю американських військових і розповіли про "небезпечні маневри" стратегічних бомбардувальників НАТО поблизу Росії.

У відомстві вимагали розробити найближчим часом "довгострокові правові гарантії", які забороняють просування військово-політичного блоку до російських кордонів.

Нагадаємо, у Кремлі підтвердили, що президент РФ Володимир Путін під час переговорів з американським колегою Джо Байденом 7 грудня порушував питання укладання письмових гарантій, що виключають розширення НАТО у бік Росії.

У Вашингтоні своєю чергою заявляли, що Байден відкинув усі вимоги Путіна щодо нерозширення Північноатлантичного альянсу.

При цьому ЗМІ писали про намір президента США скликати головних союзників НАТО на переговори з Росією щодо її побоювань через появу інфраструктури Альянсу біля російських кордонів.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини