2 грудня 2021, 17:36

Росія погодилася на пропозицію США щодо Донбасу

Лавров повідомив про готовність Росії до відкриття каналу діалогу із США щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

Росія погодилася на пропозицію США щодо Донбасу

Росія підтримує ініціативу Сполучених Штатів щодо функціонування паралельно з "нормандським форматом" окремого каналу комунікації між Москвою та Вашингтоном щодо вирішення конфлікту на Донбасі.

Відповідну заяву у четвер зробив голова МЗС РФ Сергій Лавров перед переговорами з американським колегою Ентоні Блінкеном у Стокгольмі.

За словами російського міністра, "РФ зацікавлена в об'єднанні зусиль щодо врегулювання ситуації на Сході України".

Лавров також додав, що чекає пояснень від держсекретаря США, зроблених під час пленарного засідання ОБСЄ, щодо пунктів Мінських домовленостей, які має виконати Москва. Він сподівається, що ці роз'яснення допоможуть йому зорієнтуватися стосовно позиції Вашингтона щодо згаданих угод.

Варто зазначити, що двосторонній формат переговорів між США та Росією щодо України існував за попередньої адміністрації у Вашингтоні. Американську сторону на консультаціях представляв спецпредставник Курт Волкер, від Росії участь у самітах брав експомічник президента Владислав Сурков.

Нагадаємо, цього тижня президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив про готовність виступити посередником між Україною та Росією у переговорах щодо Донбасу. Турецький лідер зазначив, що неодноразово обговорював тему Донбасу з російським колегою Володимиром Путіним.

Київ схвально зустрів пропозицію президента Туреччини, а у Москві традиційно заявили, що Росія нібито не є стороною конфлікту, та закликали Україну до прямих переговорів із бойовиками так званих "ДНР" і "ЛНР".

Автор: Артем Малиновский

Останні новини