2 грудня 2021, 16:56

Росія готує пакт про нерозширення НАТО на Схід

Голова МЗС РФ Сергій Лавров розповів, як російська сторона має намір вимагати нерозширення НАТО на Схід.

Росія готує пакт про нерозширення НАТО на Схід

Міністерство закордонних справ РФ почало виконання доручення президента Володимира Путіна, який зажадав від російської дипломатії домогтися "письмових гарантій" нерозширення НАТО на Схід.

Голова зовнішньополітичного відомства Сергій Лавров заявив, що Москва запропонує НАТО новий пакт про європейську безпеку, що обмежує просування Північноатлантичного альянсу до російських кордонів. Про це чиновник розповів на міністерській зустрічі ОБСЄ у Стокгольмі перед переговорами із держсекретарем США Ентоні Блінкеном.

Лавров назвав поточну ситуацію з безпекою у Європі "кошмарною військовою конфронтацією" та поскаржився на розширення інфраструктури НАТО у бік Росії. Він висловив сподівання, що запропонований РФ документ буде ретельно вивчений на Заході.

Раніше Лавров назвав "грою з вогнем" заяви керівництва НАТО про те, що Москва не має права перешкоджати розширенню Альянсу на Схід.

Нагадаємо, напередодні Путін вимагав від російської дипломатії домогтися "письмових гарантій" нерозширення Північноатлантичного альянсу на Схід. Президента РФ, зокрема, турбують обіцянки щодо перспектив членства України та Грузії у НАТО.

Тим часом генсек НАТО Єнс Столтенберг наголосив: Україна та Грузія – суверенні держави, які самостійно визначають свій зовнішньополітичний вектор. Москва не має права перешкоджати членству країн у тих чи інших оборонних союзах.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини