2 грудня 2021, 15:51

"Міна, яка вже вибухнула", – Лавров заговорив погрозами через перспективи членства України у НАТО

У МЗС РФ назвали "грою з вогнем" заяви НАТО про те, що Росія не має права перешкоджати розширенню Альянсу на Схід.

"Міна, яка вже вибухнула", – Лавров заговорив погрозами через перспективи членства України у НАТО

Влада Російської Федерації вкотре вдалася до відвертих погроз на адресу України та Грузії, коментуючи перспективи членства цих країн у НАТО.

Голова МЗС Росії Сергій Лавров, виступаючи на 28-му засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ, назвав "грою з вогнем" заяви НАТО про те, що російська сторона не має права перешкоджати розширенню Військово-політичного блоку на Схід. Міністр країни-окупанта нагадав про Бухарестський саміт НАТО у 2008 році, на якому Київ і Тбілісі отримали обіцянки членства в Альянсі, та назвав рішення тієї зустрічі "міною, яка вже вибухнула у серпні 2008 року".

Голова МЗС РФ мав на увазі російсько-грузинську війну 2008 року, у якій Росія виступила країною-агресором та окупувала частину території Грузії – Абхазію та Південну Осетію.

На думку Лаврова, розширюючись на Схід, НАТО "створює нові плацдарми для протистояння з Росією". Москва не може змиритися з таким станом речей, додав російський міністр.

Нагадаємо, напередодні президент РФ Володимир Путін заявив, що перед російською дипломатією стоїть завдання добитися від НАТО "письмових гарантій" нерозширення Блоку на Схід.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, коментуючи слова Путіна, повідомив, що Москва не має права вето щодо членства України та інших країн в Альянсі.

Аналогічну заяву зробив і міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини