30 листопада 2021, 15:21

Путін окреслив "червоні лінії" щодо України

Розміщення на території України ударних комплексів, націлених на Росію, – загроза та "червоні лінії", на які Москва відповість.

Путін окреслив "червоні лінії" щодо України

Під час інвестиційного форуму ВТБ Капітал "Россия зовет!" президент країни вирішив відповісти на низку питань, які є актуальними у наші дні. Велику увагу Володимир Путін приділив Україні й ОРДЛО.

Свою промову президент Росії почав із того, що Захід ще навесні 2021 року лякав увесь світ нападом Росії на Україну. Однак у квітні російська армія готувалася до навчань "Захід – 2021", що спричинило збільшення чисельності військ на кордоні з Україною.

Після цього Путін приділив увагу так званим "червоним зонам". За його словами, такі зони можуть виникнути, коли НАТО ще ближче опиниться до російського кордону й "озброїть Україну" новим видом зброї.

Глава Росії заявив, що зараз йдеться не про те, вводити чи не вводити війська. Він хоче, щоб усі гравці на міжнародній арені були на рівних умовах, щоб ніхто нікому не загрожував і не наближався до кордону.

Путін заявив, що жителі окупованого Донбасу постійно відчувають погрози з боку ЗСУ, саме тому він наказав збільшити кількість військ біля кордону з Україною, а також провів низку позапланових військових навчань.

Президент Росії нагадав, що 1990-2000-ні роки були нормальними між НАТО та РФ, але раптом Альянс вирішив просуватися на Схід. Нещодавно на території Польщі та Румунії НАТО розмістило пускові установки попри всі прохання РФ цього не робити.

Путін заявив, що якщо НАТО й надалі розширюватиметься та розмістить на території України ударні установки, які здатні за 7-10 хвилин доставити ракети у бік Москви, то тоді Росія відповість. При цьому глава РФ дав зрозуміти, що міг би без проблем уже сьогодні наказати націлити ядерну зброю у бік України, проте він цього не робить.

Раніше генерал Кривонос запевняв, що у разі вторгнення Росії в Україну на фронт готові прибути 400 тисяч добровольців, які свого часу пройшли бойове хрещення у зоні ООС.

Нагадаємо, уряд Латвії просить США надати їм комплекси Patriot, щоб можна було відповісти Росії на випадок вторгнення.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини