25 листопада 2021, 22:17

Трагедія на шахті "Листяжна" у Кузбасі: 52 людини загинули – ЗМІ

Внаслідок вибуху метану на шахті "Листяжна" у Кузбасі загинуло 52 особи – 46 гірників і шість рятувальників.

Трагедія на шахті "Листяжна" у Кузбасі: 52 людини загинули – ЗМІ

Вранці 25 листопада на шахті "Листяжна" у Кемеровській області стався вибух із подальшою пожежею – 60 робітників постраждали, ще 46 опинилися під завалами. Експерти попереджали, що саморятувальники допоможуть гірникам, що вижили, протриматися в умовах загазованості та задимленості кілька годин. Цей термін давно минув.

Пізніше під час рятувальної операції зникла ланка гірничорятувального загону. Імовірно, всі шість людей померли вдень через нестачу кисню.

РИА "Новости" та ТАСС із посиланням на свої джерела повідомляють, що 52 особи загинули.

Тим часом Слідчий комітет затримав 47-річного директора підприємства Сергія Махракова, його 59-річного першого заступника Андрія Малоствова та 36-річного начальника четвертої дільниці Сергія Герасименка.

Два гірники, які працювали під час НП у Кемеровській області та змогли вціліти, розповіли Baza, що трагедія сталася у першу зміну.

"На другій вахті під'їхали, а перед нами вже встигли спуститися на якусь відстань. Почали люди з першої вахти повертатися: хтось у напівживому стані, когось виносили на руках мужики. Проходили наскільки могли та виносили. Ми там близько години простояли, і ніхто не приїхав, окрім пожежників", – кажуть очевидці.

Шахтарі стверджують, що всі, хто не зміг піднятися на-гора, загинули, оскільки кисню у виробках немає.

"Хто виходив із нічної зміни, кажуть, що там всі шлюзи зносило вибухом, було сильне задимлення, важко було дихати. Газу там було багато, а нас, буває, все одно змушують різати вугілля, хоча це категорично заборонено", – коментують гірники.

Ще один працівник "Листяжної" розповів "Осторожно, новости", що бригада працювала понаднормово для виконання норми та нарахування нормальної зарплати. Начальство знало про проблеми з технікою безпеки, але заплющувало на це очі.

Зазначимо, тіла трьох загиблих рятувальників уже знайшли та підняли на-гора. Рятувальну операцію призупинили до ранку через небезпечну концентрацію газу.

Спочатку повідомлялося, що під землею залишилося 48 працівників. Зв'язку з ними немає, можливості дістатися теж.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини