15 листопада 2021, 17:56

Провал презентації російського винищувача в ОАЕ: жодна країна не виявила інтересу до Су-75

Міжнародна аудиторія прохолодно сприйняла презентацію російського макета на Dubai Airshow 2021.

Провал презентації російського винищувача в ОАЕ: жодна країна не виявила інтересу до Су-75

На виставці військової техніки Dubai Airshow 2021 в Об'єднаних Арабських Еміратах інтересу до російського винищувача "Checkmate Су-75" не виявила жодна країна.

Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на офіційну заяву представника влади РФ.

Гендиректор "Рособоронекспорту" Олександр Міхєєв відкрито визнав, що у ході авіасалону у Дубаї жодна з країн досі не подала заявок на російський винищувач, повідомляє Avia.pro. Спочатку передбачалося, що інтерес до новинки виявлять щонайменше 11 країн, проте, за словами Міхєєва, поки що потенційні партнери не виявляють до легкого "винищувача п'ятого покоління" жодного інтересу.

Журналісти зазначають, що відсутність інтересу є закономірною, оскільки фактично російський літак існує лише на папері. Москва привезла до Об'єднаних Арабських Еміратів макет літака, який досі жодного разу не зміг злетіти у повітря й існує лише у проєкті.

Однак це не заважає російським державним ЗМІ заявляти про "великий успіх" Checkmate на держканалах.

Раніше співробітник Королівського інституту об'єднаних служб у галузі авіації та технологій Джастін Бронк не сумнівався, що новий російський літак не має нічого спільного з винищувачами п'ятого покоління. Вчений хотів би побачити літак якомога ближче, а також готовий поставити розробникам питання: чи можливе розміщення на винищувачі радара АФАР і чи готова Росія до серійного виробництва найновіших винищувачів і постійних перегонів в авіаційній сфері.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що новітній російський винищувач Checkmate виявився нецікавим для світу: "Заявок не надходило".

Ми також писали, що Захід розкритикував новий російський літак Checkmate, вказавши на низку недоліків.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини