12 листопада 2021, 21:45

Лавров заговорив ультиматумами через закон про перехідний період на Донбасі та у Криму

Влада Росії знову пригрозила Україні через закон про перехідний період на Донбасі та у Криму.

Лавров заговорив ультиматумами через закон про перехідний період на Донбасі та у Криму

Влада Російської Федерації знову заговорила в ультимативному тоні через наміри України ухвалити закон про перехідний період на Донбасі та у Криму.

Голова МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що затвердження цього документа буде розцінено Москвою як вихід Києва з Мінського процесу щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Відповідна заява була зроблена у Парижі за підсумками російсько-французької зустрічі у форматі "2+2" (за участю міністрів закордонних справ та оборони обох країн).

"Якщо цей закон буде ухвалено, Київ тим самим проголосить вихід із Мінського комплексу заходів", – сказав російський міністр і закликав Париж "вплинути" на українську сторону.

Таким чином, Лавров повторив позицію президента РФ Володимира Путіна з цього питання, озвучену у серпні на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. На думку глави Кремля, зазначений документ "повністю суперечить Мінським домовленостям".

Нагадаємо, закон про політику перехідного періоду на Донбасі та у Криму було зареєстровано у Верховній Раді у середині серпня. Документ на законодавчому рівні закріплює статус Росії як країни-окупанта та визначає діяльність української влади на тимчасово окупованих територіях після їх повернення.

У законопроєкті, зокрема, вказується, що вибори на тимчасово непідконтрольних територіях можуть відбутися тільки за умови невтручання РФ.

Напередодні віцепрем'єр, міністр з інтеграції окупованих територій Ірина Верещук повідомила, що законопроєкт про перехідний період не буде ухвалено у нинішньому вигляді. Україна зважить на рекомендації Венеціанської комісії Ради Європи.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини