9 листопада 2021, 15:35

Путін і Лукашенко поспілкувалися телефоном і звинуватили Польщу у "жорстокості" до мігрантів

Президенти РФ і Білорусі Володимир Путін та Олександр Лукашенко поговорили телефоном на тлі історії зі штурмом мігрантами кордону Польщі.

Путін і Лукашенко поспілкувалися телефоном і звинуватили Польщу у "жорстокості" до мігрантів

У вівторок, 9 листопада, президент РФ Володимир Путін обговорив телефоном із самопроголошеним колегою з Білорусі Олександром Лукашенком міграційну кризу.

Про розмову повідомила пресслужба Кремля на офіційному сайті.

"Президенти обмінялися думками щодо ситуації з біженцями на білорусько-польському та білорусько-литовському кордонах", - повідомили у Кремлі.

Пресслужба адміністрації Лукашенка розкрила більше інформації щодо обговореного.

"Особливе місце у розмові зайняло обговорення ситуації на білорусько-польському кордоні, а також жорстких дій польської сторони щодо мирних людей", - йдеться у повідомленні.

Там також зазначили, що глави держав були "особливо стурбовані" переміщенням Польщею військ до кордону, який штурмують тисячі мігрантів із боку Білорусі.

Контекст

Уранці 8 листопада розпочався наймасштабніший штурм кордону Польщі з боку Білорусі. У супроводі озброєних білоруських силовиків кілька тисяч нелегалів спробували прорвати кордон, аби потрапити до країни ЄС.

Поляки негайно перекинули до місця події додаткові війська, які стримують проникнення мігрантів.

Режим Лукашенка категорично заперечує причетність до того, що трапилося, запевняючи, що мігранти нібито "самоорганізувалися".

Ситуація на кордоні досі вкрай напружена. За даними очевидців, білоруські силовики не дають нелегалам відступити від кордону. Там лунає стрілянина.

Важливо додати, що Білорусь уже кілька місяців "штурмує" нелегалами не лише Польщу, а й Литву з Латвією. Передбачається, що це відповідь режиму на запровадження Євросоюзом санкцій.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Євросоюз готує відповідь Білорусі на штурм кордону Польщі нелегалами.

Ми також писали, що росіян розлютила заява офіційної представниці МЗС Росії Захарової про міграційну кризу на польсько-білоруському кордоні.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини