4 листопада 2021, 21:24

Путін добивався членства РФ у НАТО на особливих умовах - ексгенсек Альянсу розкрив подробиці

Колишній генсек НАТО Джордж Робертсон розповів цікаву деталь про першу зустріч із Володимиром Путіним.

Путін добивався членства РФ у НАТО на особливих умовах - ексгенсек Альянсу розкрив подробиці

Під час першої зустрічі з генсеком НАТО Джорджем Робертсоном (він очолював Альянс у 1999-2003 роках) президент РФ Володимир Путін сказав, що Росія бачить себе частиною Західної Європи, зокрема членом Альянсу. Проте він хотів особливих умов для своєї країни.

Про це пише The Guardian, посилаючись на слова Робертсона.

21 рік тому господар Кремля відкрито поцікавився, коли його країну мають намір запросити стати членом НАТО. Робертсон відповів, що Москва має самостійно подати заявку та пройти подальші процедури. Однак Путін відповів, що хоче особливого ставлення до Москви: "Ну, ми не стоїмо в одному ряду з багатьма країнами, які не мають значення".

Слова Робертсона також підтверджує заява російського президента, зроблену у BBC 21 рік тому. Говорячи про перспективи набуття членства в НАТО, він визнав, що РФ справді може стати членом Альянсу, "якщо і коли погляди Росії будуть взяті до уваги як погляди рівноправного партнера".

Тоді ж Путін говорив, що вважає свою країну частиною цивілізованого європейського світу та не може уявити ізоляцію від Заходу.

Проте зовнішня політика Росії почала змінюватися у 2004 році, після "помаранчевої" революції в Україні. Москва почала з підозрою ставитися до Заходу, звинувачуючи у втручанні в справи інших країн.

Після 2014 року Кремль відкрито називає НАТО однією з головних загроз і робить усе, щоб Грузія й Україна не набули членства у Північноатлантичному альянсі.

Нещодавно президент РФ Володимир Путін вибухнув новими погрозами через появу військового корабля США у Чорному морі. Цим глава Кремля вкотре підкреслив своє безсилля.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини