25 червня 2024, 07:12

Ніяких юанів для Мосбіржі: санкції США посварили Росію з Китаєм

Китайські та не тільки клієнти Мосбіржі залишилися без грошей: їхні рахунки в юанях заблоковані для виведення через санкції США.

Ніяких юанів для Мосбіржі: санкції США посварили Росію з Китаєм

Росія продовжує ставати дедалі токсичнішим партнером для Китаю, у відносинах з яким мінус на мінус ніяк не дає плюс. Так, 24 червня стало відомо, що клієнти "Мосбіржі" не можуть вивести свої кошти з рахунків у юанях, та сама доля раніше спіткала євро та долари.

Як повідомляє The Moscow Times, першою про неможливість виведення грошей з рахунків повідомила брокерська компанія "Синара". Вона припинила всі торгові операції з рахунками у китайській валюті.

У фірмі вказували, що ситуація, яка склалася, - результат дії санкцій, введених проти Національного клірингового центру РФ і всієї Мосбіржі. Обмеження для країни-окупанта ввело Управління з контролю над іноземними активами Міністерства фінансів США (Office of Foreign Assets Control) ще з 12 червня. Усі операції на Мосбіржі з юанями, доларами та євро зупинено.

На тлі гніву клієнтів з Піднебесної та не тільки перед Росією замаячила інша проблема: Bank of China відмовився співпрацювати з російськими банками, що потрапили під санкції.

Нагадаємо, ще 21 червня китайська компанія Wison New Energies, що постачає технології для ЗПГ-проектів, заявила про відхід із Росії.

США вже почали розвалювати торгівлю між РФ і Китаєм. Ще 7 червня повідомлялося, що щонайменше 25% платежів від фірм-закупівельників із країни-окупанта поверталися. Китайські банки відмовлялися приймати гроші РФ через санкції Білого дому, відповідно угоди зривалися.

Автор: Павел Приходько

Останні новини