21 червня 2024, 12:32

Японія розширила санкції проти Росії, Китаю й інших партнерів країни-агресора

Компанії з РФ і КНР, які підтримують у той чи інший спосіб війну проти України, отримали нові обмежувальні заходи.

Японія розширила санкції проти Росії, Китаю й інших партнерів країни-агресора

Офіційний Токіо розширив пакет економічних санкцій проти Російської Федерації через її напад на Україну. До заборонного списку потрапили десятки фірм із Китаю, а також ще трьох держав, інформує прес-служба МЗС Японії.

Зазначається, що цей випадок є першим, коли японський уряд ввів санкції проти компаній КНР безпосередньо у зв'язку з війною в Україні. Також під "бан" потрапили кілька фірм із Казахстану, Узбекистану й Індії.

Також відомо, що обмежувальних заходів зазнали китайська фірма Yilufa Electronics Limited і гонконзьке підприємство Asia Pacific Links, які здійснювали постачання мікрочіпів для російських бойових дронів.

Крім того, до нового санкційного списку увійшли чотирнадцять компаній із самої РФ, зокрема ті, що входять до Алабуги - особливої економічної зони, де, як відомо, розташовано понад тридцять важливих військових підприємств, зокрема й завод із виробництва БПЛА "Герань 2" - аналогів іранських "Шахедів".

Отримали "бан" від Токіо й інші російські підприємства, включно з тими, які незаконно працювали на окупованих територіях України.

Потрапила також під японські санкції та низка російських чиновників і керівників підприємств, серед них генеральний директор Тактичного ракетного озброєння Борис Обносов, генеральний конструктор АМНТК Союз Мкртич Окроян, а також секретар російського Центрвиборчкому Наталя Бударіна та його члени Олександр Курдюмов і Ельміра Хаймурзіна.

Нагадаємо, глава МЗС Нідерландів Ханке Брейнс Слот наголосила, що 14-й пакет санкцій спрямований не тільки проти російського СПГ, а й "тіньового флоту" Путіна.

Раніше глави МЗС ЄС змогли затвердити 14-й пакет санкцій. ЗМІ вдалося з'ясувати, кого або чого вони торкнуться.


Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини