20 червня 2024, 15:05

Центробанк Росії готує екстрений захід, індекс Мосбіржі впав – росЗМІ

ЦБ РФ готується істотно підвищити відсоткову ставку, що завдасть ще більшої шкоди економіці Росії, яка і без того падає.

Центробанк Росії готує екстрений захід, індекс Мосбіржі впав – росЗМІ

Російський Центробанк готується до екстреного заходу, який свідчить про серйозні проблеми економіки Росії. Російські інформаційні агентства повідомляють, що, згідно з інформацією самого ЦБ РФ, він може "істотно підвищити" ключову ставку вже у липні, якщо отримає переконливі дані реалізації негативного сценарію в економіці.

Однак підвищення ставки завдасть ще більшого удару по економіці РФ, оскільки це робить кредити дорожчими для споживачів і бізнесу. Це може призвести до скорочення споживчих витрат на великі покупки, як-от будинки й автомобілі, а також до зниження інвестицій з боку бізнесу.

Зменшення споживчих витрат та інвестицій зазвичай призводить до уповільнення загального економічного зростання. Менший попит на товари та послуги може змусити компанії скоротити виробництво та, можливо, зменшити кількість робочих місць.

"У ситуації катастрофи хороших рішень бути не може. Можна лише вибирати між найгіршими", - коментує новину російський економічний аналітик Анатолій Несміян.

За його словами, плани ЦБ РФ тільки підтверджують цю аксіому. Економіка Росії стискається, та, як у будь-якій системі, що стискається, у ній починає різко зростати температура. Щоб збити її, ЦБ і змушений підвищувати ставку, щоб знизити попит на кредити та таким чином через стагнацію трохи її "охолодити".

"Але у тому й біда, економіка, що стагнє, без доступу до грошей продовжить своє стиснення, а значить новий її розігрів. По суті, підняття ставки - це короткострокове розв'язання поточних проблем, яке нічого до загальної зміни обстановки не має. Але бюрократія, вона не про вирішення проблем, вона про вироблення рішень. ЦБ діє строго у цій парадигмі. Є проблема - будемо думати, як вирішувати конкретно її. А те, що контекст ситуації робить будь-яке рішення помилковим, бюрократію не цікавить: на це є політичне керівництво", - підкреслює він.

Раніше глава Сбербанку Греф повідомив про "сильний перегрів" економіки РФ.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини