20 червня 2024, 07:35

США завдали нового удару по розкішному життю російських багатіїв

Вашингтон намагається обмежити доступ багатих росіян до чартерних літаків.

США завдали нового удару по розкішному життю російських багатіїв

Російські багатії продовжують розплачуватися своїми фінансами та комфортом за військове вторгнення РФ в Україну. Серед інших санкцій та обмежень, запроваджених проти російських фізичних і юридичних осіб, Сполучені Штати активно намагаються закрити доступ заможним росіянам до чартерних рейсів.

Як повідомляє Flightglobal, Бюро промисловості та безпеки Мінторгівлі США наклало штраф у розмірі 285 тисяч доларів на чартерну авіакомпанію з Туреччини Air Sapphire за виконання щонайменше двох рейсів до РФ.

Перший рейс було зроблено у жовтні минулого року (зі Стамбулу до Тюмені), другий - у січні нинішнього (Мальдіви - Москва). Чартери оплачувалися неросійським брокером, але замовниками були громадяни Росії. При цьому в одному з епізодів росіянин використовував кіпрський паспорт.

Пояснюючи штраф щодо турецької компанії, в уряді США заявили, що реекспорт літака американського виробництва до РФ без ліцензії - це порушення експортного контролю за авіаційною продукцією та предметами розкоші, запровадженого раніше через війну РФ проти України.

"Ви можете заплатити високу ціну", - звернувся помічник секретаря з питань експортного контролю Меттью Акселрод до чартерних брокерів і операторів по всьому світу, попереджаючи їх про наслідки у разі порушення встановлених правил.

Він зазначив, що ситуація з турецькою авіакомпанією має послужити уроком.

Нагадаємо, наприкінці минулого року аналітики констатували зменшення втричі кількості російських польотів на тлі західних санкцій щодо авіагалузі РФ.

Крім того, повідомлялося, що за 2023 рік у Росії було побудовано всього три літаки "Суперджет". Це найнижчий показник за останні роки.


Автор: Артем Малиновский

Останні новини