13 червня 2024, 12:14

На фінансових ринках Росії паніка й обвал акцій: росіяни кинулися скуповувати долари по 100 рублів

Санкції викликали масоване блокування валюти на рахунках клієнтів найбільших брокерських компаній РФ.

На фінансових ринках Росії паніка й обвал акцій: росіяни кинулися скуповувати долари по 100 рублів

Сьогодні вранці у Росії настала фінансова паніка внаслідок введення Сполученими Штатами нових санкцій проти Московської біржі. Реакція на міжнародні санкції була негайною: акції російських компаній почали стрімко падати, а на Московській біржі найбільші торги доларами та євро були припинені.

За даними російських інформаційних агентств, санкції викликали масоване блокування валюти на рахунках клієнтів найбільших брокерських компаній РФ. Банки повідомили про тимчасову недоступність виведення доларів США, євро та гонконгських доларів з брокерських рахунків.

На тлі санкцій долар США зріс до позначки у 100 російських рублів, викликаючи довгі черги у обмінних пунктах. Московська біржа ввела повний стоп на торги доларами, євро та гонконгськими доларами.

Найбільший приватний онлайн-банк "Т-банк" також виявився зачепленим: його застосунок припинив підтверджувати курси та скасовує угоди з доларами США.

Експерти зазначають, що головна мета санкцій - не знищити російську економіку повністю, а гранично ускладнити надходження коштів до російського бюджету; зробити їх дуже дорогими та скоротити до мінімально можливого рівня, тому санкції вводяться порціями.

Сенс такої "порційності" - у виявленні "дірок" у попередніх санкціях та їхньому максимально щільному закритті, після чого запроваджують нову серію, що руйнує черговий сектор надходження коштів до російського бюджету.

Повільна та досить економна стратегія, але при цьому дуже дієва, дієва своєю системністю.

Ситуація на російських ринках залишається напруженою, з експертами, які попереджають про можливі наслідки нової хвилі міжнародних обмежень для економіки країни.

Раніше на російській Мосбіржі почалося обвальне здешевлення акцій через нові санкції Сполучених Штатів.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини