13 червня 2024, 11:41

США "поховали" російський проєкт "Арктик СПГ", вдаривши у хворе місце Росії, – ЗМІ

США внесли до чорного списку 7 нових російських суден для перевезення СПГ, поховавши один із найважливіших для Кремля проєктів.

США "поховали" російський проєкт "Арктик СПГ", вдаривши у хворе місце Росії, – ЗМІ

Надходять нові подробиці масштабного пакета санкцій Сполучених Штатів щодо Росії та різних секторів її економіки. TradeWinds, авторитетний портал про світову судноплавну галузь, повідомляє, що США ще більше розширили санкційну мережу проти Росії, включивши до неї 7 газоносіїв, що будуються або вже спущених на воду на суднобудівному комплексі "Звезда", які експлуатуватиме "Совкомфлот".

Мінфін США заявив напередодні, що це зроблено у рамках зусиль із "перешкоджання розвитку Росією майбутніх енергетичних проєктів", зокрема, проєктів "Обський СПГ", "Арктик СПГ-1" і "Арктик СПГ-3".

Під удар потрапили сім однотипних суден: 172 600-кубові "Сергій Вітте", "Олексій Косигін", "Петро Столипін", а також корпуси №44, 45, 46, 47 (мають бути побудовані у 2024 і 2025 роках).

Кораблі перебувають у реєстрі компанії Smart LNG, яка є спільним підприємством "Совкомфлота" та "Новатека".

Таким чином, Вашингтон вирішив повністю поховати російський проєкт, на який Москва робила ставку у рамках спроби розширити зону свого енергетичного впливу. У проєкт уже вкладено мільярди доларів, доля яких під великим питанням.

Раніше повідомлялося, що іноземні компанії масово зупиняють участь в "Арктик СПГ-2".

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини