27 травня 2024, 10:06

Українців у червні очікують зміни у соціальній сфері: що подорожчає, та хто отримає надбавки

З приходом літа в Україні очікуються зміни у соціальній сфері: пенсії перерахують, ціни на світло зростуть, переселенцям і військовим підвищать виплати.

Українців у червні очікують зміни у соціальній сфері: що подорожчає, та хто отримає надбавки

Із приходом літа в Україні очікуються зміни у соціальній сфері: пенсії перерахують, ціни на світло зростуть, переселенцям і військовим підвищать виплати.

Про це повідомляє napensii.ua.

Підвищення пенсій для працюючих пенсіонерів

Пенсіонери, які продовжують трудову діяльність, отримають підвищені пенсійні виплати, оскільки буде нараховано доплату за квітень і травень. Це пов'язано з початком перерахунку пенсій у квітні, що враховує стаж, накопичений за останні два роки. Перерахунок відбувається автоматично, без необхідності особистого звернення. Розмір надбавки до пенсії залежить від тривалості страхового стажу та рівня зарплати, з якої розраховується пенсія.

Тарифи на світло

Через безперервні обстріли енергетичної інфраструктури України з боку РФ необхідне додаткове фінансування для її відновлення. Поки невідомо, наскільки збільшиться тариф, експерти ж припускають, що вартість може зрости в 1,5-2 рази, та побутові споживачі платитимуть 3-5 гривні за кіловат. Також підвищення пов'язане із закінченням терміну дії тарифу 2,64 грн за кіловат 31.05.2024.

Тарифи на газ і водопостачання:

- для більшості домогосподарств, що обслуговуються "Нафтогаз України", ціна на газ залишається на рівні 7,96 гривні за кубометр і діятиме до 30 квітня 2025 року;

- вартість водопостачання не зміниться для побутових споживачів, проте з 1 червня 2024 року збільшилися тарифи для організацій і підприємств, що може призвести до їхнього підвищення та для домогосподарств. Згідно з прогнозами експертів, це може статися до кінця року.

Субсидії для внутрішньо переміщених осіб:

- очікується, що у червні поточного року буде запущено програму субсидування житлових витрат для ВПО. Розмір цієї фінансової підтримки визначатиметься на основі чисельності сім'ї, яка мешкає на орендованій площі, а також їхнього фінансового становища. Субсидія коригуватиметься залежно від середньої ринкової вартості оренди у певному регіоні;

- компенсація за надання тимчасового безоплатного житла для ВПО у червні трохи перевищуватиме 445 гривень на людину.

Оновлення фінансових виплат для військовослужбовців:

- для військовослужбовців, які дістали поранення та виведені з ладу, виплата становитиме 20 100 грн;

- інструкторам у навчальних закладах належить 15000-30000 грн;

- курсантам, які навчаються в умовах воєнного стану, - 2 350 грн;

- у разі потрапляння у полон або зникнення безвісти - 100 000 грн;

- під час підписання контракту на військову службу: 24 224 грн для рядового складу, 27 252 грн для сержантського складу та 30 280 грн для офіцерів.

Нагадаємо, внаслідок нещодавньої масованої атаки, яка призвела до нових пошкоджень на українських електростанціях, виник дефіцит електроенергії в енергосистемі.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини