23 квітня 2024, 12:40

Китай зробив Росії неприємний "сюрприз": загроза від США спрацювала

Через загрозу санкцій Китай різко обвалив постачання обладнання до РФ, тиск США дедалі посилюється.

Китай зробив Росії неприємний "сюрприз": загроза від США спрацювала

У зв'язку з погрозами отримати нові санкції від країн Заходу Китай різко скоротив прямі поставки обладнання до Росії, включаючи машини, компоненти й електричне обладнання. Це випливає із даних, опублікованих російським виданням "РБК".

Згідно з інформацією, отриманою від митниці Китаю, у березні поточного року експорт машин, компонентів та обладнання з Китаю до Росії обвалився на 15% порівняно з аналогічним періодом минулого року, становивши $2,9 мільярда. Загальний експорт китайських товарів до Росії також знизився на 14,2% порівняно з минулим. Йдеться про найважливіший для Росії профіль експорту, оскільки промислове обладнання на Заході Москва більше купувати не може.

Аналітики зазначають, що частка Росії у китайському експорті скоротилася на 25%, вказуючи на значне погіршення динаміки китайських постачань саме до Росії.

Експерти пов'язують таку поведінку Китаю із погрозами з боку Вашингтону. У грудні минулого року США оголосили про можливість запровадження вторинних санкцій проти банків і фінансових організацій, які сприяють угодам із закупівлі обладнання для військово-промислових цілей.

Ця новина викликала серйозні обговорення серед російських експертів і аналітиків, які висловлюють побоювання щодо можливих наслідків для російської економіки та її залежності від китайських постачань.

Нагадаємо, Блінкен вказав на непряму провину Китаю у розпалюванні війни Росії проти України.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини