23 квітня 2024, 11:24

"Загублені назавжди", – ЗМІ дізналися, скільки російських мільярдів заблоковано у Швейцарії

Завдяки Путіну російські чиновники й олігархи практично назавжди позбулися майна на 7,7 мільярда доларів, заблокованих в одній лише Швейцарії.

"Загублені назавжди", – ЗМІ дізналися, скільки російських мільярдів заблоковано у Швейцарії

Швейцарія заблокувала 13 мільярдів франків (14,2 мільярда доларів) російських активів, що зберігаються у країні, у тому числі понад 7 мільярдів франків (7,7 мільярда доларів) у резервах і  активах російського Центрального банку. Про це повідомляє інформаційне агентство Bloomberg.

У рамках полювання за російською нерухомістю та майном у 2023 році швейцарська влада заморозила ще 580 мільйонів франків (637 мільйонів доларів) фінансових активів та ще два об'єкти нерухомості після проведення власного розслідування та докладних роз'яснень банків, повідомив Державний секретаріат з економічних питань, або SECO.

Усього було заморожено 17 об'єктів нерухомості, а також розкішні автомобілі, предмети мистецтва та меблі, що належать підсанкційним росіянам. Через вторгнення в Україну це майно для росіян, з величезною ймовірністю, втрачено назавжди.

За даними SECO, загальна вартість приватних активів, пов'язаних з Росією осіб, заморожених на кінець 2023 року, становить 5,8 мільярда франків (6,4 мільярда доларів). Це менше, ніж у 2022 році, та відображає втрати при оцінюванні. Заморожені активи Центрального банку становлять 7,24 мільярда франків (8 мільярдів доларів).

Відповідаючи на запитання, чи всі російські активи, які мають бути заблоковані відповідно до чинного законодавства, вже знайдені, глава відділу санкцій SECO Саймон Плюес сказав: "Насилу можу уявити, що будуть ще якісь серйозні зміни. Більшість заблокованих активів фактично знерухомлена вже протягом двох років".

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини