19 квітня 2024, 07:30

Стаж для виходу на пенсію можна докупити: скільки грошей доведеться викласти українцям

Ні для кого не секрет, що в Україні для того, щоб вийти на заслужений відпочинок, пенсію, необхідно мати певну кількість років страхового стажу.

Стаж для виходу на пенсію можна докупити: скільки грошей доведеться викласти українцям

Але що ж робити у тому випадку, коли вік людини вказує на те, що вже час виходити на пенсію, а того самого страхового стажу з тих чи інших причин не вистачає. Відповідь на це можна знайти у матеріалі видання "На пенсії".

Отже, українці, які зіткнулися з такою проблемою, можуть цілком офіційно докупити стаж, якого не вистачає, у кількості кількох місяців або років. Ба більше, відомі навіть суми, які доведеться викласти українцям за це.

Як пише ресурс, станом на сьогодні місяць стажу коштує 1760 гривень. Це мінімальний страховий внесок - 22 відсотки від мінімальної заробітної плати (починаючи з першого квітня 8 тисяч гривень). Цей внесок за працюючу людину платить роботодавець.

Якщо людина не працює зовсім, то вона може самостійно платити внески, напрацьовуючи майбутній стаж.

Наприклад, якщо до пенсії часу залишилося зовсім мало, а людині не вистачає стажу, тоді його можна придбати разово за кілька попередніх років, але у такому разі стаж коштуватиме вдвічі дорожче, а точніше, за 1 місяць доведеться заплатити 3520 гривень, а за один рік - 42240 гривень.

Звісно, далеко не у всіх випадках недоцільно платити такі гроші за призначення пенсії, хоча це справа кожного: платити йому за стаж, якого бракує, чи краще просто жити на ці кошти.

Автор: Андрей Корниенко

Останні новини