18 квітня 2024, 15:44

Обвал на 25%, втрачено мільярди: Україна обвалила ще одну галузь економіки РФ

Українські удари по російських НПЗ призвели до болючих для Москви наслідків, зазначають аналітики.

Обвал на 25%, втрачено мільярди: Україна обвалила ще одну галузь економіки РФ

Згідно з останніми даними, експорт російського дизельного палива впав на 25% через серію атак на нафтопереробні заводи (НПЗ). Інформацію було представлено інформаційним агентством Bloomberg, що посилається на аналітичний висновок експертів Kpler.

За останні 10 днів до 13 квітня поточного року експорт дизпалива з Росії впав на чверть порівняно із середніми показниками за той самий період у попередні роки, у період з 2019 по 2023 роки.


Темпи перероблення нафти у РФ досягли мінімуму за останні 11 місяців. Ба більше, існує ймовірність того, що Москва буде змушена спрямовувати на експорт значні обсяги сирої нафти, оскільки переробити їх усередині країни стало неможливим після пошкодження нафтопереробних заводів.

Журналісти зазначають, що це падіння вже вдарило по експортних доходах російської економіки. Незважаючи на збільшення цін на нафту, у березні поточного року російські нафтовики втратили близько $2 мільярдів, що також негативно позначилося на доходах російського бюджету. Ситуація залишається напруженою, й експерти стежать за подальшим розвитком подій на ринку нафти та нафтопродуктів.

Нагадаємо, удари українських дронів добре пошарпали російські НПЗ, але це не кінець.

Тим часом конгресмен США на простому прикладі пояснив, чому Київ має право бити по НПЗ РФ.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини