3 квітня 2024, 14:47

Російський ФНД швидко порожніє: ліквідна частина "згоріла" у війні на 61% – ЗМІ

За 2 роки війни Росія спалила 4,7 трильйона рублів, понад 50% своїх ліквідних активів ФНБ.

Російський ФНД швидко порожніє: ліквідна частина "згоріла" у війні на 61% – ЗМІ

Ліквідна частина так званого Фонду національного добробуту Росії (ФНД РФ) різко обвалилася. За інформацією російського фінансового Телеграм-каналу Proeconomics, ліквідних активів у Фонді фактично залишилося всього на 3 трлн рублів.

Таким чином, Росія спалила 4,7 трильйона, 61% своїх ліквідних активів, з лютого 2022 року, коли почалося вторгнення окупаційної армії РФ в Україну. Намагаючись врятувати свою економіку та захиститися від санкцій з боку Заходу, а також активно фінансуючи військові дії, російська влада продовжує активно спалювати резерви, які накопичувала півтора десятка років.

Аналітики зазначають, що наявність золотого запасу не є обнадійливим фактором. Історичний досвід показує, що Москва починає продавати значні обсяги золота тільки у стані повної катастрофи аналогічно тому, як це сталося наприкінці Перебудови перед розпадом Радянського Союзу.

Незважаючи на наявність акцій Ощадбанку, Росія не може скидати їх у великих обсягах, оскільки це призведе до обвалу місцевого фондового ринку, включно із залишками акцій Ощадбанку у Фонді.

Ця ситуація викликає серйозні занепокоєння у фінансових колах і серед економістів, оскільки вона може мати значний вплив на російську економіку у довгостроковій перспективі. Російська влада поки що не коментує інформацію.

Раніше великі банки Китаю перестали приймати платежі в юанях із Росії, блокуючи транзакції, - гроші повертаються клієнтам назад у РФ.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини