3 квітня 2024, 13:04

У Росії екстрено зупинено ще один НПЗ: в Астраханського НПЗ проблеми – Reuters

Роботу заводу екстрено зупинили з 30 березня через "позаплановий ремонт", що призвело до "припинення випуску бензину й інших нафтопродуктів".

У Росії екстрено зупинено ще один НПЗ: в Астраханського НПЗ проблеми – Reuters

У Росії зупинив роботу ще один нафтопереробний завод: інформаційне агентство Reuters повідомляє, що виробництво бензину припинив Астраханський НПЗ.

Згідно з інформацією, що надходить, роботу заводу було зупинено з 30 березня через "позаплановий ремонт", що призвело до "тимчасового припинення випуску бензину й інших нафтопродуктів". Росіяни стверджують, що після ремонтних робіт планують відновити виробництво бензину.

За даними Reuters, ремонтні роботи можуть тривати щонайменше тиждень. Ба більше, зупинка роботи Астраханського НПЗ була раптовою та незапланованою заздалегідь.

Таким чином, крім атак безпілотників, НПЗ у РФ зупиняються і з інших причин, які туманно називають "позаплановим ремонтом", простіше кажучи, через якісь аварійні ситуації доводиться розбиратися з ними. Саме так зараз зупинений Астраханський НПЗ, який раптово перестав відпускати паливо споживачам. Про це пише російський аналітик Анатолій Несміян.

"Промислова деградація у зв'язку із санкціями нікуди не дівається. Устаткування перероблення значною мірою імпортне (щонайменше високотехнологічні вузли й агрегати), а отже штатне їхнє обслуговування істотно ускладнене. Контрафакт і сірі аналоги на якийсь час допомагають виходити із ситуації, але тільки допомагають. Проблема не вирішується, а тільки накопичується, тому безпілотники - це один чинник, але цих чинників досить багато, та всі вони ведуть в одному напрямі", - наголосив експерт, зазначаючи загальну для Росії тенденцію індустріальної деградації внаслідок війни та санкцій.

Нагадаємо, українські БПЛА вранці у вівторок уперше долетіли до Татарстану та вдарили по Нижньокамську, де розташований великий нафтопереробний завод.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини