4 березня 2024, 11:39

Україна "змусила" Росію скоротити видобуток нафти, у Москви немає виходу – ЗМІ

Україна безпосередньо вплинула на рішення про "добровільне" скорочення російського видобутку й експорту нафти.

Україна "змусила" Росію скоротити видобуток нафти, у Москви немає виходу – ЗМІ

Росія йде на скорочення видобутку й експорту нафти на додаткові 471 000 барелів на добу. Про це заявив російський віцепрем'єр Новак. Російський чиновник підкреслює, що рішення нібито ухвалено добровільно у рамках угоди ОПЕК+. Однак рішення Москви викликало здивування аналітиків. Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.

"У квітні скорочення видобутку складе 350 000 барелів на добу, а експорт буде знижено на 121 000", - заявив він.

Очевидно, що Україна безпосередньо вплинула на рішення про "добровільне" скорочення російського видобутку й експорту нафти, що безумовно є гарною новиною. Атаки безпілотників підірвали відразу кілька російських НПЗ. У підсумку Росія просто не може переробити та зберігати всю видобуту нафту, тому йде на скорочення, прикриваючись спільним рішенням з ОПЕК.

Таким чином, члени ОПЕК+ на чолі з Саудівською Аравією і РФ погодилися продовжити добровільне скорочення видобутку нафти на 2,2 мільйона барелів на добу на другий квартал, сподіваючись на зростання цін на нафту та те, що зростання видобутку за межами ОПЕК+ не перекриє це зниження.

Примітно, що країни картелю, які добровільно пішли на скорочення, залишають його рівень на колишньому рівні. Саудівська Аравія продовжить своє добровільне скорочення на 1 мільйон барелів на добу до кінця червня, залишивши видобуток на рівні близько 9 млн б/д, тоді як збільшення частки скорочення припадає суто на РФ.

"Це сюрприз з боку Росії, - сказав аналітик UBS Джованні Стауново. - Якщо російські скорочення будуть повністю реалізовані, додаткові барелі будуть вилучені з ринку. Це несподіваний крок, якого ніхто не очікував, і він може підняти ціни".

На цій несподіваній пропозиції станом на 04:15 за Гринвічем ф'ючерси на нафту Brent подорожчали на 14 центів, або на 0,2%, до 83,69 доларів за барель, а американська проміжна нафта West Texas Intermediate (WTI) піднялася на 2 центи до 79,99 доларів за барель.

Наразі важко сказати, як відреагує ринок на таке скорочення з огляду на рекордне збільшення видобутку нафти та газу у США. Згідно з даними, опублікованими Управлінням енергетичної інформації США (EIA), у четвер видобуток у США встановив нові сезонні рекорди у грудні, завершуючи безпрецедентний рік зростання. Виробництво продовжувало зростати, навіть коли ціни впали з дуже високих рівнів, які спостерігалися у середині 2022 року після вторгнення Росії в Україну, що сприяло накопиченню запасів.

Раніше ми повідомляли, що жителі окупованої Феодосії повідомили про масову атаку безпілотників на нафтовий термінал.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини