1 березня 2024, 12:01

У "Нафтогазі" розповіли, як Україні вдалося пережити зиму без російського газу: "Історична подія"

Минулу зиму Україні, незважаючи на обстріли з боку РФ, вдалося пройти на природному газі власного видобутку.

У "Нафтогазі" розповіли, як Україні вдалося пережити зиму без російського газу: "Історична подія"

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook про історичне досягнення України: наша країна вперше пройшла зиму 2023-2024 років на газі власного видобутку.

Таким чином, ми бачимо, що, незважаючи на постійні обстріли ЗС РФ та економічний тиск Кремля як на сам Київ, так і на європейських партнерів, Україні вдалося вистояти холодну пору року винятково на своєму газоподібному паливі.

"Перший день весни. Це означає, що ми з вами пройшли зиму повністю на українському газі! Історична подія!" - зазначив Чернишов.

Крім того, керівник "Нафтогазу" підкреслив, як десять років тому ніхто не повірив би у те, що Україні вдасться повністю забезпечити споживачів своїм природним газом. Також у подібне було складно повірити 2022 року, коли почалося повномасштабне вторгнення російських окупантів.

"Але ми це зробили та плануємо підтримувати тенденцію енергонезалежності України й надалі. Пишаюся та дякую українським газовикам, які зробили це можливим", - резюмував він.

Тим часом влада РФ виявилася безсилою зберегти транзит російського газу в Європу через Україну.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини