7 грудня 2021, 14:09

ЗМІ: ЄС готовий запровадити санкції проти "вагнерівців" і трьох компаній через Сирію

У ЄС планують запровадити санкції проти голови ПВК "Вагнер" і низки компаній, які надають енергетичні послуги для Сирії.

ЗМІ: ЄС готовий запровадити санкції проти "вагнерівців" і трьох компаній через Сирію

Сьогодні, 7 грудня, у ЗМІ просочилася інформація про те, що вже завтра голови МЗС ЄС готові запровадити санкції проти голови ПВК "Вагнер" Дмитра Уткіна та трьох компаній, які надають енергетичні послуги режиму Асада у Сирії.

Редактор "Радио Свободы" Рікард Юзвяк повідомив, що у середу, 8 грудня, посли країн ЄС зберуться разом, щоб розробити нові санкції проти ПВК "Вагнер".

Під санкції потраплять фізичні особи, які безпосередньо пов'язані з ПВК "Вагнер": Дмитро Уткін, Станіслав Дічко, Валерій Захаров, Андрій Трошев та Андрій Богатов. Санкції передбачають відмову у європейській візі та заморожування всіх активів, які є у банках ЄС.

Будуть санкції проти трьох юридичних осіб. Це компанії "Євро Поліс", "Велада" та "Меркурій", які виграли контракти на надання енергетичних послуг керівному режиму Асада у Сирії.

Джерело повідомляє, що санкції мають бути затверджені 13 грудня.

Вперше санкції з боку ЄС проти керівного режиму Асада у Сирії було запроваджено у 2011 році. Нині список розширився до 70 компаній і 287 осіб.

Вперше про санкції проти ПВК "Вагнер" у ЄС заговорили ще 15 листопада. Тоді ж було складено попередній список юридичних і фізичних осіб. Санкції побічно пов'язані із ситуацією на кордоні з Польщею. Відомо, що частину мігрантів із Сирії та Іраку до Мінська доставляла авіакомпанія Cham Wings Airlines. Вона ж постійно доставляє до Сирії "вагнерівців".

Раніше американські ЗМІ повідомляли про те, що США та ЄС розробили нові санкції проти Росії, які безпосередньо торкнуться банківської сфери та російської валюти.

Нагадаємо, Портніков пропонує відключити Росію від SWIFT і відмовитися від закупівлі вуглеводнів. Такі кроки дуже боляче вдарять по всій економіці РФ.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини