17 листопада 2021, 14:26

Республіканці готові завдати удару по "Газпрому": конгресмени звернулися до Байдена

Республіканці звернулися до Блінкена та Байдена з вимогою внести до "чорного списку" "Газпром" і гірничо-металургійні компанії Росії.

Республіканці готові завдати удару по "Газпрому": конгресмени звернулися до Байдена

Республіканці написали листа держсекретарю США Ентоні Блінкену, в якому вимагають бути жорсткішими щодо Росії. Вони вимагають запровадити санкції проти російської компанії "Газпром" і ще низки компаній, які зайняті у гірничо-металургійній галузі.

Документ підготував голова комітету із закордонних справ палати представників Майкл Маккол. У ньому зазначено, що Вашингтон демонструє повну слабкість через проєкт "Північний потік – 2".

Республіканці наголошують, що США не виявляють жорсткої позиції щодо Росії навіть на тлі можливого нового військового втручання РФ у справи України. Конгресмени нагадують президенту США, що Україна є стратегічним партнером.

Республіканці закликають адміністрацію Байдена збільшити допомогу Україні, особливо у сфері безпеки. У листі йдеться, що Пентагон має поставити Києву кошти ППО та летальну зброю.

На додаток, конгресмени вимагають внести до "чорного списку" російський "Газпром" і низку компаній, які зайняті у сфері гірничодобувної та металургійної промисловості.

Республіканці нагадують, що російський "Газпром" зумів уникнути всіх санкцій, які Вашингтон запроваджує проти Росії з 2014 року.

Експерти нагадують, що "Газпром" має монополію на експорт російського газу та, на відміну від Роснафти, може залучати валюту на зовнішніх ринках капіталу.

Раніше американське видання Politico заявляло, що поки президентом буде Джо Байден, його адміністрація не має наміру запроваджувати санкції проти "Північного потоку – 2".

Нагадаємо, Петро Порошенко закликає Захід запровадити нові санкції не лише проти Лукашенка, а й проти Путіна на тлі міграційної кризи.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини