4 листопада 2021, 22:32

Росія заблокувала постачання вугілля в Україну з Казахстану

Блокування постачання вугілля здійснюється на рівні Російської залізниці, яка підтверджує проїзд вагонів територією РФ.

Росія заблокувала постачання вугілля в Україну з Казахстану

Російська Федерація блокує вагони з вугіллям, які прямують в Україну з Казахстану. Перешкоджання постачанням здійснюється на рівні Російської залізниці, яка не підтверджує транзит вугілля територією Росії.

Відповідною інформацією поділився керівник парламентського комітету з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус у своєму Telegram-каналі.

За словами нардепа, усі постачання за листопад зупинено. При цьому обмеження стосуються виключно енергетичного вугілля, з постачанням коксового ж проблем немає.

Парламентарій також повідомив, що цього місяця російська сторона на 30% обмежила експорт зрідженого газу в Україну від задекларованих постачальниками обсягів.

Нардеп вважає, що дії Москви не вплинуть на український ринок, оскільки у листопаді традиційно низька активність щодо імпорту зрідженого газу. Крім того, експортери здебільшого завищують заявлені обсяги постачання.

Нагадаємо, глава уряду Денис Шмигаль пообіцяв стабільні комунальні тарифи до кінця року для населення попри енергетичну кризу у Європі, що супроводжується високими цінами на газ і вугілля. Прем'єр наголосив: стабільність тарифів - результат угоди місцевої влади з Кабміном і "Нафтогазом".

Своєю чергою президент Володимир Зеленський обговорив з еміром Катару Тамімом Аль Тані можливість імпорту зрідженого газу в Україну. Зустріч відбулася у Глазго на полях саміту ООН із проблематики зміни клімату.

Тим часом у Держдепі США відмовилися вважати Росію винною у створенні газової кризи у Європі. Водночас у відомстві зазначили, що Москва могла б допомогти у ситуації, що склалася, але вона не робить цього. 

Автор: Артем Малиновский

Останні новини