18 жовтня 2021, 09:29

Збитки у $ 5 мільярдів: Яценюк звинуватив владу України

Україна втратила мільярди доларів через те, що вчасно не закупила газ.

Збитки у $ 5 мільярдів: Яценюк звинуватив владу України

Експрем'єр-міністр країни Арсеній Яценюк підрахував збитки України від несвоєчасної закупівлі блакитного палива.

У своїй заяві в ефірі телеканалу "Україна 24" він звинуватив керівництво країни у ситуації, що створилася.

"Це збитки держави та державної компанії НАК" Нафтогаз "через те, що, коли треба було купувати газ по $250, його не купили, а зараз його треба купувати по $ 200", - сказав політик. 

Він зазначив, що в Україні є найбільші підземні сховища газу на території Європи та Київ міг би собі дозволити завчасно закачати газу більше.

Яценюк закликав притягнути до відповідальності чинну владу. За його оцінюванням, країна втратила $5 млрд, а ця "сума рівнозначна загальним річним витратам на оборону".

Варто відзначити, що колишній глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв також звинувачує у газовій кризі владу.

"Ця помилка була зроблена у травні та червні цього року. Не був придбаний газ в українські ПСГ, коли він коштував набагато дешевше", - сказав він.

Раніше експрем'єр України поскаржився на те, що Росія хоче перетворити українську газотранспортну систему (ГТС) на металобрухт, непридатний для роботи.

Нагадаємо, Діалог.UA писав, що російська агресія щодо України спричинила наслідки для Москви. Санкції Заходу відрізали РФ можливість поповнювати свій бюджет продажем газу в Європу. Тепер на російському "блакитному паливі" непогано заробляє Китай, купуючи його за безцінь.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини