15 жовтня 2021, 13:31

"Здатні перекрити потужності "Північного потоку 2"", – Макогон відповів Путіну

ГТС України без проблем зможе збільшити обсяги постачання російського газу в Європу та повністю перекрити потужності нової російської труби "СП – 2".

"Здатні перекрити потужності "Північного потоку 2"", – Макогон відповів Путіну

Гендиректор Оператора ГТС України Сергій Макогон зізнався, що українська газова труба зможе без проблем прокачувати великі обсяги російського газу. При бажанні можна навіть перекрити потужності нового російського газопроводу "Північний потік - 2".

На своїй сторінці у Facebook Макогон розкритикував недавню заяву президента Росії про те, що у 2021 році "Газпром" перевиконав план транзиту російського газу через ГТС України.

Гендиректор Оператора ГТС України заявив, що у поточному році "Газпром" тричі скорочував обсяги поставки газу через територію України. Макогон заявив, що "Газпром" не хоче використовувати ГТС України на повну потужність, хоча за договором Росія все одно все оплатила. Одночасно з цим Європа вже страждає від нестачі російського "блакитного палива", а ціни на газ з кожним днем б'ють рекорди.

Україна вже сьогодні готова запустити на повну свою ГТС, щоб Європа отримала російський газ, а не використовувала з резервів той, який вони заготовили на зиму.

Минулого тижня Володимир Путін заявив, що у майбутньому Росія готова відмовитися від транспортування газу через територію України. З його слів, ГТС може не витримати тиску та просто "лусне".

Президент Росії заявив, що в Україні 10-летиями ніхто не ремонтував газопровід і він може не витримати великі потужності.

Одночасно з цим Путін заявив, що у 2021 році "Газпром" перевиконав контрактні зобов'язання з транзиту газу на 10%.

Глава прес-служби президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що нова труба "Північний потік - 2" набагато сучасніше та більш екологічне, ніж українська.

Раніше ми повідомляли, колишній глава МЗС Литви Мантас Адоменас заявив, що "Північний потік - 2" представляє загрозу не тільки для України, але й ЄС з НАТО.

Нагадаємо, віце-прем'єр Росії Олександр Новак заявив, що "Північний потік - 2" повністю готовий і тепер справа за ЄС.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини