21 вересня 2021, 10:08

У "Північного потоку – 2" можуть початися проблеми, навіть якщо "Зелені" не прийдуть до влади у ФРН

Уряд Німеччини після парламентських виборів може переглянути свою позицію щодо газопроводу "Північний потік – 2".

У "Північного потоку – 2" можуть початися проблеми, навіть якщо "Зелені" не прийдуть до влади у ФРН

У Німеччині запевняють, що проблеми у нового російського газопроводу можуть виникнути навіть у тому випадку, якщо "Партія Зелених" не прийде до влади. Відразу ж після парламентських виборів уряд може повністю переглянути свою позицію у галузі енергетики.

Представник Федеральної асоціації економічного розвитку та зовнішньої торгівлі ФРН Урс Ункауф заявив, що у "Північного потоку - 2" можуть виникнути проблеми, навіть якщо "Зелені" не прийдуть до влади, інформують "Известия".

За словами Ункауфа, якщо "Партія Зелених" буде стояти біля керма Німеччини, то у Росії точно почнуться проблеми. "Зелені" з Німеччини давно не налагоджують ніяких зв'язків з Росією у галузі енергетики. Однак тільки майбутні вибори у Німеччині покажуть, чи готові німці віддати свої голоси за представників цієї партії.

Однак навіть якщо більшість "Зелені" не отримають, все одно новий уряд країни може переглянути свою позицію з питань енергетичної безпеки. Вона стосуватиметься і нової газової труби, і можливого введення санкцій проти Росії, якщо вона буде використовувати газопровід у політичних цілях.

"Партія Зелених" давно виступала проти будівництва газопроводу "Північний потік - 2". Анналена Бербок не раз підкреслювала, що нова газова труба не відповідає інтересам країни.

Ще у червні 2021 року у Бундестазі голосували за проект про перегляд будівництва "Північного потоку - 2" і про відносини з Росією. Однак в остаточному підсумку ініціативу "Зелених" відхилили

Вибори у парламент ФРН відбудуться 26 вересня, а члени його вже оберуть нового канцлера.

Не так давно більше 40 депутатів Європарламенту звинуватили "Газпром" у шантажі та маніпуляціях з метою якнайшвидшого запуску в експлуатацію "Північного потоку - 2".

Раніше ми повідомляли, що депутат Європарламенту передбачив "Північному потоку - 2" великі проблеми. Експлуатація труби має повністю відповідати всім нормам ЄС, однак РФ поки ці вимоги не виконує.

Нагадаємо, у Держдепі США закликають Україну більше не згадувати тему "Північного потоку - 2", щоб не опинитися в енергетичній ізоляції.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини