30 апреля 2024, 17:27

Що таке GPON та як він працює

Наразі за технологією GPON активно будують нові мережі і модернізують старі, адже вона має низку переваг

Що таке GPON та як він працює

GPON (Gigabit Passive Optical Network / гігабітна пасивна оптична мережа) — це передова технологія передачі даних з використанням оптичного кабелю. У порівнянні з традиційними мережами GPON забезпечує доступ до Інтернету без світла зі значно більшою пропускною здатністю.

В загальних рисах схема підключення та користування гігібітною пасивною оптичною мережею виглядає так:

 • В офіс чи квартиру прокладається оптична лінія, яка пасивним методом (тобто без використання активного обладнання) під’єднана до мережі провайдера і безпосередньо до вузла зв'язку OLT (Optical Line Terminal).
 • На боці абонента встановлюється ONT (Optical Network Terminal), до якого під’єднуються інші пристрої. Абонентський термінал перетворює оптичний сигнал, що подається через сплітер, в електричний і назад.

За рахунок відсутності активних елементів між центральним вузлом ОLТ та клієнтом ОNТ досягається енергоефективність мережі GPON.

Переваги технології GPON

Наразі за технологією GPON активно будують нові мережі і модернізують старі, адже вона має низку переваг:

 1. Висока швидкість з'єднання. GPON дозволяє завантажувати і передавати інформацію зі швидкістю до 1 Гбіт/с незалежно від кількості підключених пристроїв.
 2. Енергонезалежність мережі. Завдяки відсутності в мережі проміжних вузлів відключення електроенергії ніяк не позначається на користуванні Інтернетом (за наявності в абонента джерела безперебійного живлення).
 3. Стабільний сигнал. Мережа GPON не чутлива до впливу зовнішніх негативних факторів (окислення металу, стороннього електромагнітного випромінювання, статичної електрики), тож якість сигналу не погіршується навіть при передачі на великі відстані.
 4. Безпечний зв'язок. Оптоволоконний кабель є стійким до радіоперешкод та інших чинників, тому втрутитися в роботу такої мережі та перехопити дані абонента практично неможливо.
 5. Комфорт. Підключення Інтернету GPON не вимагає тягнути через всю квартиру кілька дротів, адже технологія дозволяє підключити всі послуги (Інтернет, телебачення, телефонію) та декілька пристроїв через один оптичний кабель.

Щоб оцінити всі переваги GPON, ви можете звернутися до спеціалістів компанії “Макснет”. Це один з небагатьох операторів зв'язку в Харкові, який надає послугу Інтернет за цією технологією.

Gigabyte PON проти Ethernet PON: ключові відмінності

Якщо йдеться про підключення приватного сектора в місті чи за містом, Gigabyte PON виграє у Ethernet PON за всіма показниками:

 • -Є більш швидкісною та надійнішою завдяки відсутності активного мережевого обладнання між абонентом і провайдером.
 • -Забезпечує зниження витрат на прокладання, обслуговування та відновлення ліній зв’язку, адже оптичний кабель вдвічі тонше і дешевше крученої пари.
 • -Дозволяє знизити витрати на електроенергію.
 • -Дає змогу подавати абоненту по одній лінії зв'язку не тільки Інтернет, але й кабельне та цифрове телебачення, а також сигнал телефонії.

Тож якщо у вашому будинку повільний Інтернет, дізнавайтеся про наявність технічної можливості підключення послуги за технологією GPON та замовляйте її прямо зараз.

Последние новости