Навіщо здавати аналізи, якщо немає ніяких скарг
Наукові дослідження говорять, що здоров’я людина на 60% залежить від того, як вона сама дбає про себе.
Це спосіб життя, харчування, фізична активність, психоемоційний стан, постійна підтримка здоров’я (якщо вже наявні певні розлади) та профілактика розвитку нових хвороб.
Саме тому сьогодні в усьому світі стали дуже популярні профілактичні візити до лікарів та проходження різноманітних чекапів організму. Це комплексне обстеження всього організму або його певних органів та систем. Чекап — ефективний метод профілактики хвороб, а також спосіб динамічного спостереження за протіканням хронічних захворювань.
Наприклад, пацієнти з гіпертонічною хворобою раз на рік мають обов’язково здавати аналізи на холестерин, глюкозу, ниркові проби, печінкові проби, УЗД серця, ЕКГ та оглядатись лікарем. Це і є профілактичний чекап, що допомагає оцінити прогресування хвороби та за необхідності коригувати терапію.
Здати аналізи можна в лабораторії «Ескулаб», адже тут сучасні та точні аналізатори, а такох високопрофесійні фахівці. Саме тому пацієнти можуть бути впевнені в достовірності отриманих результатів.
Скринінги здоров’я
Якщо у людини зовсім немає ніяких скарг, то чи потрібно проходити
всілякі обстеження? Так, але підходити до цього слід осмислено.
Американська група з профілактичних послуг USPSTF розробила перелік
обстежень, які варто проходити людям у певному віці. Наприклад,
необхідні регулярні скринінги на:
- -вірусні гепатити;
- -ВІЛ;
- -інфекції, що передаються статевим шляхом;
- -жінкам — скринінг на рак молочної залози та рак шийки матки, а в період менопаузи — на остеопороз;
- -чоловікам — огляд в уролога та ПСА-тестування.
Рекомендацій дуже багато, і вони розроблені для кожної вікової групи. Всі вони базуються на доказовій базі і багатоцентрових дослідженнях. Логічно, що чим старше людина, тим більше обстежень необхідно проходити, але кожен аналіз має бути зваженим та виправданим. Тому перш ніж як йти на чекап чи скринінг, проконсультуйтеся з лікарем, якому ви довіряєте, щоб заощадити гроші на обстеженні.
Яких досліджень варто уникати
Скринінги та чекапи — це дуже потужний метод профілактики. За розумного підходу вони дійсно зберігають здоров’я, допомагають попередити захворювання та підтримувати гарне самопочуття. Однак не рекомендується проходити уніфіковані чекапи, тобто одні для всіх. Такі обстеження не враховують індивідуальних особливостей, віку, статі та багато інших факторів.
Последние новости
"Третьего варианта не существует", – Портников озвучил два сценария завершения войны в Украине
16:24Третье крупное СМИ предупредило об угрозе нового запуска "Орешника" по Украине "в ближайшие дни"
15:46