19 января 2023, 17:30

Сучасні натяжні стелі: види матеріалів та тренди у 2023 році

Натяжні стелі – популярний спосіб оздоблення, який гармонійно доповнює будь-який інтер'єр.

Сучасні натяжні стелі: види матеріалів та тренди у 2023 році

Їх обирають за простоту в установці, відсутність бруду при монтажі та великий асортимент. Але які вибрати: акцентні чи прості, білі чи кольорові?

Фахівці Nova Stelya розповіли, з яких матеріалів найчастіше виготовляють натяжні полотна, як формується їхня ціна, а також які тренди будуть популярними у 2023 році.

Матеріали: із чого виготовляються натяжні стелі

Всі натяжні полотна можна розділити на дві великі групи: вони виготовлені або штучного полотна (тканинні), або з ПВХ плівки (плівкові). У кожного виду є свої особливості та переваги.

Плівкові полотна одні з найпопулярніших, за рахунок свого розмаїття та доступнішої ціни, в порівнянні з тканинними полотнами. Серед поширених плівкових полотен – матові, сатинові та глянцеві. Також можна знайти варіанти полотен зроблені під замшу, шкіру, натуральний камінь (мармур, опал), металік, дерево.

Сьогодні є можливість вибирати полотна не лише за зовнішніми особливостями, а й за спеціальними характеристиками. Наприклад, є полотна з антибактеріальними властивостями, брудовідштовхувальні або акустичні.

Звісно, всі додаткові особливості впливатимуть на вартість. Також формування ціни впливає ім'я бренду. Є як топові компанії (Clipso, Descor, MSD, Лакова фольга, Ефектна фольга), і китайські виробники.

Тренди інтер'єру 2023

Натяжні стелі залишаються одним із найпопулярніших рішень у сучасному інтер'єрі. Вони швидко встановлюються, без зайвого бруду та пилу. Вони довговічні і не псуються від вологи, тому їх часто монтують на кухнях, санвузлах та ванних кімнатах.

Головний тренд у 2023 році - простота та мінімалізм. Яскраві акценти краще робити за рахунок декору (домашній текстиль, вази, свічки, колекційні речі тощо), а стеля, стіни варто залишити у витриманих тонах.

Найпопулярніший варіант оформлення натяжної стелі - що максимально нагадує просту пофарбовану поверхню. Він має бути рівним і матовим. Найкращим колірним рішенням буде білий або різні відтінки світлих кольорів.

Цікаве рішення установки полотен з тіньовим примиканням, для цього між полотном та стінами залишають невеликий зазор та використовують спеціальний профіль для кріплення. Завдяки цьому створюється відчуття, що стеля ширяє в повітрі.

Також популярний варіант установки – безшовне примикання, коли полотно максимально щільно прилягає до стін. І ще не втрачає своєї актуальності і підсвічування. І тут є можливість виявити фантазію та індивідуальний смак. Світлодіодні лампи можна встановлювати по всьому периметру полотна або смугами, зигзагами і т.д.

Чого варто уникати

Є й антитренди:

  • -Складні конструкції у вигляді хвиль, вигинів, кіл.
  • -Глянцевий блиск, яскраві малюнки, непропорційні орнаменти.
  • -Низькоякісний фотодрук.

Всі ці елементи були популярними ще десятиліття тому. Набагато практичніше віддати перевагу простим і лаконічним рішенням, без складних фігур, малюнків та кричущих кольорів. Такий дизайн не буде кидатися в очі, а якщо згодом захочеться змінити інтер'єр, така стеля впишеться у будь-який стиль.

Последние новости