США кинули виклик Росії та забирають собі ще трьох союзників Кремля – BBC
США запропонували співпрацю одразу трьом африканським країнам, де присутні російські військові. Вашингтон фактично кидає виклик Москві в Африці.
Сполучені Штати розпочали активні дипломатичні кроки в Африці, які можуть серйозно вдарити по позиціях Росії. Держдепартамент США анонсував візит свого представника до Малі та запропонував переговори урядам Буркіна-Фасо та Нігеру - країн, де останніми роками посилилася російська військова присутність.
Як пише "Бі-бі-сі", мета Вашингтону - врівноважити вплив Москви та не допустити, щоб Росія залишилася там єдиним зовнішнім гравцем у сфері безпеки.
Росія втрачає позиції
Офіційний представник Держдепартаменту Нік Чекер прямує до Малі, щоб, як заявлено, "намітити новий курс двосторонніх відносин" і обговорити розширення співробітництва. Аналогічні консультації запропоновані владі Буркіна-Фасо та Нігеру.
Примітно, що США свідомо уникають колишнього акценту на правах людини та демократії. Це прямий сигнал: Вашингтон готовий конкурувати з Росією на її полі, не читаючи лекцій військовим режимам.
Москва більше не виглядає незамінною
У публікації зазначається, що адміністрація Дональда Трампа не має наміру поступатися регіоном Москві без боротьби. На тлі війни проти України, санкцій і фінансових проблем Кремля його вплив в Африці виглядає менш стійким.
Як зазначає "Бі-бі-сі", Африка - не єдиний регіон, де США послідовно видавлюють Москву. Вашингтон уже посилив позиції на Південному Кавказі й у Східній Європі, поступово звужуючи зовнішньополітичний простір Росії.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що РФ створила в Африці мережу таємних в'язниць, у яких утримувалися сотні викрадених людей.
Останні новини
Яковина розповів, як Україна збирається здолати противника "зброєю", якою раніше загрожувала Росія
15:09Ігнат закликав використовувати проти росіян з БПЛА Shahed їхню ж тактику: "Маємо їх перевершити"
12:55В Україні деяким громадянам видадуть безкоштовно зарядні станції: кому та куди можна подати заяву
10:29