Трамп хоче бачити Зеленського у "Раді миру" щодо Гази – Financial Times
"Рада миру" повинна допомагати у керуваннні та відновленні сектора Газа, а керувати ним планує президент США Дональд Трамп.
Американський президент Дональд Трамп офіційно попросив Володимира Зеленського приєднатися до "Ради миру" щодо сектору Газа, але український лідер поки що не прийняв цієї пропозиції. Про це пише Financial Times із посиланням на інсайдерську інформацію.
За даними FT, Зеленський не поспішає приймати запрошення Трампа, адже аналогічна пропозиція зроблена і російському диктатору Володимиру Путіну, а також лідерам ще деяких держав, які прямо чи опосередковано підтримують війну Росії проти України, наприклад, білоруському самопроголошеному президенту Олександру Лукашенку. У зв'язку з цим Зеленський поки що вивчає ініціативу Трампа.
Ідею створення "Ради миру" у рамках врегулювання ситуації у секторі Газа між Ізраїлем і Палестиною восени 2025 року озвучив президент США Дональд Трамп. Рада Безпеки ООН у листопаді прийняла відповідну резолюцію на пропозицію США. У резолюції йдеться, що "Рада" повинна допомагати у керуванні та відновленні сектора Газа.
Активізувалося обговорення цього проекту у січні 2026 року після того, як адміністрація Білого дому розіслала лідерам кількох десятків держав пропозицію щодо вступу до цього об'єднання. За задумом Трампа, керуватиме "Радою миру" він буде особисто.
За даними Bloomberg, Дональд Трамп надіслав офіційні запрошення лідерам 49 країн і Європейській комісії. Axios запевняє, що запрошення отримали лідери 58 країн. Туреччина, Аргентина й Угорщина вже підтримали проект американського лідера, Німеччина відреагувала стримано, нічого конкретно не сказавши, а Франція офіційно відмовилася.
У Франції вважають, що "Рада миру" може бути своєрідною альтернативою ООН, але вже під керівництвом однієї країни - Сполучених Штатів. Портал Axios також вважає, що Трамп може протиставити діяльність своєї організації діяльності ООН.
Офіційно статут "Ради миру" ще не оприлюднений. Очікується, що Трамп його підпише цього тижня під час економічного форуму у Давосі, Швейцарія.
Раніше стало відомо, що для України можуть створити "Раду миру" за прикладом сектору Газа.
Також прес-секретар російського диктатора Дмитро Пєсков заявив, що Трамп "увійде у світову історію", та похвалився запрошенням Путіна до "Ради миру".
Крім того, Діалог.UA раніше розповів про те, як бачать у США закінчення війни Росії проти України.
Останні новини
Поліція проводить обшуки у мерії Дніпра та кількох областях, розслідуючи розкрадання держкоштів
12:54Російські НПЗ агонізують через стратегію Deep strike ЗСУ: менше нафти прокачувалося лише у 2010 році
12:36"Частина ракет вироблена цього року", – Зеленський про нову тактику ударів РФ і стан енергетики
12:06