2 січня 2026, 11:18

"Ми повністю озброєні", – Трамп пригрозив Ірану застосувати силу та назвав умову

В Ірані продовжуються протести, спричинені економічними проблемами, а місцевий режим намагається придушити демонстрації силою.

Президент США Дональд Трамп виступив з жорстким попередженням на адресу Ірану на тлі масових протестів, що тривають у країні. За його словами, Вашингтон готовий перейти до рішучих дій, якщо іранська влада почне силою придушувати демонстрантів і вбивати мирних людей.

Заяву Трамп опублікував у своїй соцмережі Truth Social.

Він наголосив, що США не байдуже спостерігатимуть за насильством проти цивільного населення. За словами американського лідера, якщо в Ірані знову почнуть стріляти по протестувальникам, як це, на його думку, вже відбувалося раніше, Сполучені Штати "прийдуть на допомогу".

"Ми готові діяти та повністю озброєні", – сказав глава Білого дому.

Проте протести в Ірані тривають уже п'ятий день. Приводом для них був різкий обвал курсу іранського ріалу та стрімке зростання цін на товари першої потреби. Економічна ситуація у країні різко погіршилася, що викликало хвилю невдоволення серед населення – люди тисячами вийшли на вулиці.

За даними ЗМІ, за час акцій протесту загинули вже щонайменше шестеро людей, ще кілька десятків отримали поранення. Медіа повідомляють про жорсткі розгони демонстрацій і регулярні зіткнення протестувальників із силовиками.

Раніше Dialog.UA повідомляв, іранці, що протестували, почали атакувати військові бази у країні.

Також ми писали про водну кризу в Ірані. У країні було зафіксовано рекордну посуху.

Автор: Дмитрий Нежин

Останні новини