Україна знайшла спосіб боротьби з дронами-перехоплювачами, та це лише початок – Forbes
Україна додає до безпілотників протидронні клітини, щоб захиститись від ворожих дронів-перехоплювачів.
За 39 місяців війни понад сто тисяч дронів затягли небо над багатокілометровою лінією фронту в Україні. При цьому на полі бою можна побачити дрони різних моделей і цінової категорії.
У 2024 році вздовж лінії фронту почали з'являтися і дрони-перехоплювачі, а вже цього року Україна почала оснащувати свої безпілотники антидроновою сіткою, повідомляє ресурс Forbes.
Вчора, 14 травня, у Мережі з'явилися перші кадри із дроном, захищеним такою сіткою від перехоплювачів.
Перші такі сітки почали з'являтися на російській бронетехніці ще 2022 року, коли ЗСУ почали активно атакувати ворога за допомогою безпілотників. Незабаром крихітні безпілотники були головною загрозою для всієї бронетехніки й артилерії.
Клітини, сітки та ланцюги є стандартним явищем для наземної техніки з обох боків. ЗСУ та ЗС РФ також протягнули мережі для лову безпілотників уздовж найуразливіших маршрутів на лінії фронту.
Ще з 2024 року обидві сторони конфлікту почали ламати голову над тим, як протистояти дронам-перехоплювачам.
Це важка робота для операторів перехоплювачів. Безпілотники маленькі та швидкі, та їх може бути важко виявити. "Дуже, дуже важко прицілитися, отримати візуальний контакт із метою", - сказав канадець Девід Хемблінг, який зараз воює у лавах ЗСУ.
Однак як тільки перехоплювач взяв на ціль дрон, відсоток поразки становить 75%. Деякі російські безпілотники мають камери заднього виду й автоматизовані системи, які запускають маневри ухилення. Але більшість цільових безпілотників уразливі для тарана зверху чи ззаду.
Українські сили випробували антидронову клітину на Mavic, який несе на собі корисне навантаження вагою сотню кілограмів.
Металеві грати, на яких ви можете коптити барбекю, важить (ви вгадали) кілька сотень грамів. Mavic може бути у змозі захистити себе до певної міри, але він не зможе виконувати розвідувальну або атакувальну місію одночасно.
Якщо швидка еволюція каркасів для наземних транспортних засобів є будь-яким показником, повітряна броня буде розвиватися швидко з кращими посадками та легшими матеріалами.