Вода у Десні у Чернігова стала темною, риба масово вимирає – мерія виступила із заявою
У мерії Чернігова запевняють, що потемніння річки не становить загрози життю та здоров'ю мешканців обласного центру.
Виконувач обов'язків Чернігівського міського голови Олександр Ломако у своєму Facebook-акаунті написав, що вода у річці Десна біля Чернігова потемніла, крім того, місцями зафіксовано замор риби.
Водночас, зазначив мер, місто Чернігів не споживає воду з цієї річки, тож загрози життю та здоров'ю мешканців немає.
Також відомо, що вранці 9 вересня на Золотому березі, що є центральним пляжем Чернігова, зафіксовано неприємний запах. Крім того, у річці Десна поверхня води значно потемніла.
Причини цієї неприємної екологічної події з'ясовуються; для цього відкрилося засідання оперативного штабу.
Подекуди у районі Десни спостерігається масовий замор риби. Загиблу рибу, наголосили у мерії, збиратимуть і вивозитимуть на утилізацію.
"Чернігів не споживає воду з річок, місто використовує воду із свердловин, тому загрози життю та здоров'ю городян немає", - наголосив Ломако.
Варто зазначити, що ЗМІ нещодавно писали про те, що у річці Десна під Києвом нібито знайшли отрути, які потрапляють туди із РФ.
Керівництво обласного центру минулого тижня заборонило відвідувати місцеві пляжі, крім того, було посилено контроль за стихійним продажем риби у Чернігові.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі під час відвідин Запорізької АЕС підозріло тепло привітав російських окупантів.