17 вересня 2025, 20:25

Кремль обрав шлях "вічної війни": Коваленко вказав на тривожні події у Москві

Кадрові перестановки у військово-політичному керівництві Росії свідчать, що Путін не збирається припиняти війну.

Відхід у відставку заступника керівника адміністрації президента РФ Дмитра Козака та відсутність начальника російського Генштабу Валерія Герасимова на фінальному етапі навчань "Захід - 2025", що підігріває чутки про його швидку відставку, - події, які свідчать про те, що Кремль обрав шлях "вічної війни".

Про це пише аналітик Олександр Коваленко.

Про відставку Козака у середу повідомили російські ЗМІ із посиланням на джерела. За їхніми словами, Козак "розглядає різні варіанти переходу до бізнесу".

Нещодавно американські ЗМІ писали, що Козак нібито неодноразово закликав російського диктатора Володимира Путіна припинити війну в Україні, а ще до повномасштабного вторгнення попереджав, що воно обернеться катастрофічними наслідками, але ні тоді, ні пізніше не був почутий.

Коваленко тим часом зазначає, що Козак є одним із стовпів гібридного сценарію проти України та проекту "народних республік".

На думку оглядача, наступною значущою кадровою перестановкою у Москві буде відставка Герасимова та потенційне призначення на його місце генерала Андрія Мордвічева, який зараз є Головкомом сухопутних військ армії країни-агресора.

"Це все вказує, що військово-політичний режим Росії обрав шлях вічної війни", - йдеться у повідомленні.

Коваленко розкритикував політиків, які заявляють про "тенденцію заморозки війни". За його словами, нічого подібного не станеться ні у найближчій, ні у середньостроковій перспективі. Ворог проводить перегрупування та передислокацію своїх військ, готуючись до осінньо-зимової та весняної наступальних кампаній.

"А у внутрішньополітичному житті Росії відбуваються перестановки, що вказують на домінування партії війни", - додав аналітик.

Відсутність Герасимова поряд із Путіним на вищезгаданих навчаннях прокоментував і керівник ЦПД при РНБО Андрій Коваленко.

"Путін приїхав у Муліно у камуфляжі вдруге за час війни. Герасимова не було поруч, що тільки посилює чутки про його можливу відставку. Сили оборони України зірвали низку планів росіян на фронті, а у Кремлі незадоволені Герасимовим", - написав він.

Раніше Dialog.UA наводив заяву президента України Володимира Зеленського про чотири ключові напрямки російського наступу, на двох з них ворог зазнав величезних втрат і втратив наступальний потенціал.


Останні новини