14 травня 2025, 13:47

Росія знову провалилася: важливий для Путіна проект звалився, термін відкладено

Російська влада визнала глухий кут у розробленні літака "Байкал", який курирував особисто Путін і який мав забезпечити транспортну зв'язність РФ, що страждає на розрізненість.

Російська влада офіційно визнала провал у проекті зі створення легкого багатоцільового літака "Байкал" (ЛМС-901), який мав замінити радянський Ан-2, розроблений колись у Києві українським конструкторським бюро Антонова. Представник президента у Далекосхідному федеральному окрузі Юрій Трутнєв заявив, що робота з розроблення літака зайшла у глухий кут.

Про це пише "Агентство".

Чому Росія не може побудувати "Байкал"

Проект "Байкал" широко використовувався для піару Путіна. Менше року тому Трутнєв стверджував, що президент вплинув на проект, завдяки чому літак нібито подешевшав удвічі. Однак тепер з'ясувалося, що літак не зможе літати.

"На сьогоднішній день робота зі створення літака "Байкал" зайшла у глухий кут, тобто літака "Байкал" у нас не очікується", - повідомив Трутнєв на засіданні комітету Держдуми з Далекого Сходу й Арктиці.

Чому провал "Байкалу" такий важливий

Росія - найбільша за територією країна у світі, де авіація відіграє критичну роль у транспортній системі. Без транспортної зв'язності країна розпадається на частини, які не пов'язані один з одним навіть ґрунтовими дорогами. Легкі багатоцільові літаки, такі як Ан-2, є незамінними для важкодоступних регіонів і сільських районів. Проте проект "Байкал", який покладали великі надії, показав повну неготовність Росії створювати сучасну авіатехніку.

Заявлена вартість літака до 2024 року втричі перевищила початкову: замість обіцяних 120 млн рублів ціна зросла до 455 млн рублів. Проблеми також виникли із стійкістю на малих швидкостях, роботою штурвала та конструкцією шасі.

Проблеми освіти та корупції

Корупція, застаріла освітня система та відсутність технологічної бази зробили Росію нездатною до створення конкурентоспроможної авіатехніки. Проект "Байкал" є символом деградації російської промисловості.

Це далеко не перший приклад провалу в авіагалузі: запуск пасажирських літаків Sukhoi Superjet 100 та MC-21 також постійно відкладається. Росія все частіше виглядає як країна третього світу, нездатна завершити проекти навіть за підтримки найвищого керівництва.

Гучний провал Росії

У вересні минулого року Путін закликав прискорити розроблення "Байкалу", наполягаючи на його серійному випуску найближчим часом. Проте насправді літак виявився неробочим, а спроби його доопрацювання ведуть лише до чергових зривів термінів.

Мінпромторг намагається уявити ситуацію інакше, стверджуючи, що "Байкал" просто вирушає на доопрацювання, але факти говорять про протилежне. Літак залишається символом провалу державної авіаційної політики Росії.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що у РФ вже вп'яте відкладають серійний запуск середньомагістрального пасажирського літака "МС-21".

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини