4 июня 2021, 20:17

Росія в ізоляції

Росія в ізоляції

Ми всі звикли думати, що після 2014 року світ розколовся на два табори: тих, хто допомагає Україні протистояти російській агресії, і тих, хто з якихось причин ще цього не зробив через байдужість або власних інтересів. І тому за логікою Російська Федерація повинна повільно занурюватися в режим міжнародної ізоляції, що начебто підтверджують постійно посилюючи американські і європейські санкції.

Все так, але є важлива особливість. А як на практиці поводяться наші партнери з Європи та США? Крим не визнаний, всі вимагають від Москви виконання Мінська. Але економіка річ вперта. З Росією не просто не перестали торгувати, але роблять це активніше, ніж з Україною, яку ЄС і США начебто підтримують набагато сильніше.

Добре ілюструє ситуацію Міжнародний економічний форум, який стартував на початку червня в Петербурзі. Ми звикли думати, що друзями Росії є інші ізольовані країни типу Ірану і Венесуели. Але найбільш представницькі делегації якраз навпаки-від США, Великобританії, Франції, Італії, Німеччини, Китаю, Японії, Саудівської Аравії і Катару. За принципом «Що дозволено Юпітеру, не може бути дозволеним бику» країни-лідери ЄС залишили інші країни Європи без власного представництва.

Так, посол Франції в Росії П'єр Леві поважно заявив, що його країна не збирається втрачати статус головного іноземного інвестора в Росії. Широту інтересів французів в Петербурзі представляють капітани бізнесу: гігант енергетики Total, найбільші банки Credit Agricole і Société General, рітейлер Auchan, автопром в особі Peugeot.

Газовий лідер Близького Сходу і всього світу – Катар-привіз на форум понад 200 осіб з урядом майже в повному складі.

А один з наших головних партнерів в Європі – Італія – домовляється за спиною України Про виробництво російської вакцини «Супутник V» на своїй території так само, як і Угорщина, Німеччина та інші країни ЄС.

Це говорить про те, що система склалася не на нашу користь, і нас обманюють. Говорячи, що Росія в ізоляції, Європа просто вивела Україну та інші країни, що розвиваються з гри, залишивши російський ринок і російські технології для себе. Той же "Супутника V" вони будуть потім продавати нам – вироблений на створених з росіянами спільних майданчиках по всьому світу – від Південної Кореї до Мексики. Продовжуючи грати в цю гру, ми просто погоджуємося на те, що ЄС і США прибрали нас як конкурентів з російського ринку і позбавили права користуватися їх технологіями, залишивши за собою вигоду посередника – в політичному сенсі (в рамках глобального торгу з Росією навколо нафти, газу і геополітичних проблем) і в економічному плані. Весь світ з нами, чи нам заборонили мати власну думку та захищати власні інтереси?

Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.

Последние новости