10 ноября 2023, 17:08

Встановлюючи поліпропіленові труби, необхідно їх певним чином з'єднувати між собою.

Надзвичайно важливо робити все акуратно, бажано скористатися рівнем, щоб прокладка труб була рівною

Встановлюючи поліпропіленові труби, необхідно їх певним чином з'єднувати між собою.

Для цих цілей застосовуються фітинги, яких відомо безліч. Основні їх різновиди виділяють за цільовим призначенням:

Розглянемо основні поліпропіленові фітинги, що найчастіше застосовуються в процесі монтажу різних систем.

Перехідники – розрізняють за діаметром, тобто вони зазвичай застосовуються, коли потрібно з'єднати між собою труби різного маркування, перейти з одного діаметра на інший.

Муфти – найпоширеніший елемент для з'єднання двох труб одного діаметра. Має циліндричну форму.

Куточки – форма відповідає назві, це поширений пристрій для згинів труб, вигнутий під кутом найчастіше 90 градусів, проте можливі варіанти (від 15 до 165 градусів) ). Якщо ви з'єднуєте куточком дві поліпропіленові труби, то використовуються моделі без різьблення, а якщо вам потрібно з'єднати металопластикову трубу з металевою, то потрібне різьблення на одному з кінців.

Розгалужувачі – можуть мати форму трійника або хрестовини і застосовуються, коли потрібно зробити розведення труб у різні боки. З їх допомогою можна розгалужувати як поліпропіленові труби, так і в поєднанні з металевими.

Обводи – використовуються, коли на шляху розведення є якась перешкода. Зазвичай мають муфти на обох кінцях.

Кріплення – монтуються до стіни, вздовж якої йде труба, для підтримки.

Коліни настановні – застосовують для монтажу кранів, лічильників та інших елементів.

Заглушки – використовуються для того, щоб замкнути систему.

Є кілька відомих брендів, які виготовляють якісні фітинги з поліпропілену.

Dizayn

DIZAYN GROUP пропонує величезну кількість товарів сантехнічного типу, наприклад, труби, фітинги, вентилі, муфти, заглушки. До переваг продукції бренду можна віднести: стійкість до впливу корозії та температури до +95 градусів, гігієнічність, мінімальний коефіцієнт тертя, простоту встановлення, стійкість до хімії, термін служби до 50 років (за умови дотримання технології встановлення).

Ekoplastik

Чеська компанія Ekoplastik - це бренд з тридцятирічним досвідом роботи, який виготовляє труби і фітинги високої якості. До особливостей продукції можна віднести: стійкість до корозії, відсутність сторонніх звуків при проходженні води трубами, стійкість до хімікатів (поліпропілен не вступає в реакцію з іншими речовинами).

Fado

Fado – це італійський бренд, який виготовляє ППР труби та фітинги, використовуючи екологічно чисту сировину та сучасні технології. в. Готова продукція проходить кілька етапів перевірки, а її якість підтверджують відповідні сертифікати. До особливостей поліпропіленових фітингів «Фадо» можна віднести підвищену зносостійкість, тривалий термін експлуатації (кілька десятків років), стійкість до корозії.

Tebo

Бренд з Туреччини TEBO спеціалізується на виробництві поліпропіленових труб та фітингів, які застосовуються для створення сучасних, високоефективних та надійних комунікацій у житлових приміщеннях. Поліпропіленові фітинги «Тебо», як правило, мають сірий або білий колір, призначені для установки в системах холодного та гарячого водопостачання, опалення.

Valtec

Компанія VALTEC родом з Італії, вона займається виготовленням фітингів і труб десятки років, вперше її продукція з'явилася на ринку в 2002 році. Наразі виробничі потужності підприємства розташовані в Туреччині, КНР, Іспанії, Німеччині. Бренд створює фітинги за допомогою технології гарячого штампування.

Якісний монтаж поліпропіленових труб

Монтування здійснюється за допомогою паяння розігрітих кінців самої труби та фітинга. З'єднання має бути якомога щільнішим, а після паяння слід витримати деякий час для застигання. Сам процес виконується за допомогою певного набору інструментів. У нього входять ножиці для різання труб, праска та швелер. Умовно його можна розбити на кілька кроків:

  • -Розмітка – ретельно заміряйте ваше приміщення, визначивши, де проходитимуть труби, а потім відріжте їх відповідно до вимірів.
  • -З'єднання – встановіть відповідну насадку у праску, вставте в неї фітинг. З іншого боку, вставте трубу.
  • -Відрахувавши належний час з'єднання, або скориставшись таймером, чекайте певний термін – з'єднання готове.
  • -Встановлення готових з'єднань у систему, монтаж кріплень до стіни.

Надзвичайно важливо робити все акуратно, бажано скористатися рівнем, щоб прокладка труб була рівною. Не поспішайте - краще зайвий раз грунтовно все заміряти і прорахувати, зате результат безперечно вас порадує. Слідкуйте, щоб стики були акуратними, а їхня герметичність – високою. Загалом процес нескладний, якщо підійти до нього уважно та відповідально.

Фітинги для поліпропіленових труб - це сполучні елементи для систем опалення та водопостачання. Вони відрізняються покращеними технічними характеристиками, якщо порівнювати з деталями, виготовленими з металу. Споживачам доступний величезний вибір розмірів, тому кожен знайде собі підходящий варіант. До плюсів фітингів PP-R можна віднести: стійкість до корозії та впливу негативних зовнішніх факторів, сумісність з різними матеріалами, мала вага (якщо порівнювати з металевими аналогами), простоту встановлення та універсальність, адже встановлювати їх можна в будь-яких трубопровідних системах.

Последние новости